Toptancının verdiği fiyatı beğenmeyince bir kamyon patlıcanı çöpe döktüler

Tarladan tezgaha gelen ve herkesin tükettiği onlarca gıda malzemesi çok ucuz rakamlara üretilse de taşıma maliyetleri, hal komisyoncularının fahiş oranda belirlediği rakamlar nedeniyle yüksek fiyatlara alıcı buluyor. Bu durumda çiftçi zarar ederken tüketici ise yüksek fiyatlardan dolayı şikayet ediyor. Aradaki bazı komisyoncular ise bu durumdan fayda sağlayan kişiler oluyor.

“HAYVANLAR YESİN İNSANLAR YEMESİN”

Bunun son örneği Antalya’da bir çiftçinin isyanıyla kameralara yansıdı. Antalyalı çiftçiler para etmediği gerekçesiyle bir kamyon dolusu patlıcanı çöpe atarken komisyoncuların halde patlıcana 2-3 TL fiyat teklif ettiğini öne sürdü. Görüntülerde çiftçinin, “Para mı ediyor. Mal kırmızıymış. Hayvanlar yesin insanlar yemesin.” sözleri dikkat çekti.

“ÇÖP PATLICAN PAZARDA 20 TL AMA BU MALI 3 TL’YE İSTİYORLAR”

Sesinin duyurulmasını isteyen çiftçi, Antalya’nın yerel bir sosyal medya hesabına gönderdiği görüntülere, “Çiftçi zor durumda ağlıyor mal satılmıyor. Paylaşırsanız sevinirim. Beğenmiyorlar almamak için sırf 2 TL’ye 3 TL’ye düşsün diye pazarda çöp patlıcan 20 TL’ye. Ama şu malı halde alan yok 3 TL’ye istiyorlar. Şu anda bizde çöpe döküyoruz hayvanlar yesin diye. Paylaşırsanız üst düzeyde yöneticiler görüp bu işe el atmaları lazım. Bir destek olun sesimizi duyurun.” notunu düştü.

Kaynak: Haberler.com / Betül Cirit – 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir