İngiliz basını, Putin’in fotoğraflarını inceledi: Zayıf, çelimsiz ve keyifsiz

Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Belarus’un başkenti Minsk’i ziyaret etti. Objektiflere yansıyan kareler, İngiltere’nin gündemine oturdu.

İngiliz basını, Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko tarafından ağırlanan Putin’in sağlığına ilişkin bir süredir spekülasyon yapıyor.

Putin’in çeşitli ziyaret sırasında çekilen fotoğraflarından yola çıkarak, Rus liderin hasta olduğuna dair iddialar ortaya atıyorlar.

İngiltere’de konuşulan konu: Putin hasta

Bunlara bir yenisini Daily Mail ekledi. Ukrayna konusunda Lukaşenko ile görüş alışverişinde bulunan Putin’in hasta olduğu ima edildi.

Sağlığına ilişkin söylentilerin devam ettirildiği haberde, ” zayıf ve çelimsiz görünüyor.” denildi. Putin’in ayrıca, keyifsiz olduğuna dair ifadeler de kullanıldı.

‘Yaşlanan Rus’ dediler

Putin hakkında “Yaşlanan Rus” tanımlaması yapıldı. Birtakım iddialara yer verilen haberde şöyle denildi:

71 yaşındaki Rusya Devlet Başkanı, Minsk’teki mevkidaşı ile tokalaşmak için kameralara poz verdi, ancak güney sınırında devam eden çatışmadaki gelişmeleri anlatırken zayıf görünüyordu.

“Savaş, Putin’e zarar verdi”

Rusya Devlet Başkanı’nın sağlık, zihinsel ve istikrarsız durumlarıyla ilgili söylentiler, 24 Şubat 2022’deki işgal emrini vermesinin çok öncesinden beri dolanıyordu. Savaşın, Putin’e zarar verdiği görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir