Fatih Terim, Arda Güler’e övgüler yağdırdı: Olağanüstü bir yetenek

A Milli Takım’ın eski teknik direktörlerinden Fatih Terim, Ay-Yıldızlıların 3-1’lik Gürcistan galibiyetini  Bein Sports Haber’e değerlendirdi. Fatih Terim, Arda Güler’den övgüyle bahsetti.

Fatih Terim’in değerlendirmeleri şu şekilde:

”ŞOK ETKİSİ YAPTI”

“1-0’dan sonra direkten dönen top, sayılmayan gol ve o arada yenilen gol maalesef bizlerde biraz şok etkisi yaptı. Panik havası yarattı.”

”DEVRE ARASI İMDADIMIZA YETİŞTİ”

“Devre arası imdadımıza yetişti. Hocamız oyuncu değiştirmeden oyuncuların yerlerini değiştirdi. Arda’yı biraz daha içe, Barış’ı sağ kanada aldı. Bu çok doğru bir hareketti. Hem Arda daha etkili olacağı yerlerde oynadı. Hem de Barış kendisinin alışık olduğu yere geçti. Bu çok doğru bir hareketti.”

”MUHTEŞEM İKİ GOL”

“Türkiye, oyuncu değişikliklerinden sonra maçı kazanmasını bildi. Muhteşem iki gol izledik. Üçüncü golü de Kerem attı. Kerem’in alışkanlığıdır gol atmak. Golcü bir oyuncu.”

”OLAĞANÜSTÜ BİR YETENEK”

“Arda, olağanüstü bir yetenek. Çok güzel bir gol attı. Herkesin atamayacağı muhteşem bir gol attı. Gürcistan kalecisi İspanya’da oynuyor. Arda’yı bilmesine rağmen bu vuruşu önleyemedi. Arda daha da iyi olacak.”

”BU YÜZDEN BÜYÜK OYUNCU”

“Büyük oyuncular bu yaşlarda da karar alabiliyor. O yüzden büyük oyuncu oluyorlar. Arda’da bu kararları alabilir. Almak yetmez, uygulayabilir de. Yeteneği buna müsait.”

“GOLCÜ OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

“Son saniye bile skor değişebilirdi. Golcüler yine golcü olduğunu gösterdi. Kerem de çok çabuk baskıyla topu aldı ve golünü attı. Türk Milli Takımı özellikle ikinci yarı sabırla, inatla, iyi mücadele ederek zafere uzandı. İlk maçlar zordur. Kazanmak çok önemlidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir