Chery’nin Şarj Edilebilir Hibrit Otomobili ARRIZO 8 PHEV, Yakında Türkiye’ye Geliyor: İşte Detaylar

Yakın zamanda getirilen ilave gümrük vergisi ile Türkiye’den büyük bir darbe yiyen Chery, ülkemizde hamleler yapmaya devam ediyor. Çinli otomobil devi, şimdi de yeni getireceği bir modeliyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Chery’nin şarj edilebilir hibrit (PHEV) modeli ARRIZO 8 PHEV, yakında Türkiye’deki müşteriler için sunulacak. Dikkat çeken özelliklere sahip olan modelin kesin bir çıkış tarihi yok. Ancak bu yıl içinde ülkemize girmiş olacak.

Chery ARRIZO 8 PHEV neler sunuyor?

ARRIZO 8 PHEV, keskin ön farlarıyla şık tasarıma sahip bir sedan model olarak karşımıza çıkıyor. Biraz Honda Civic’e benzer bir görünümle geldiğini söylemek mümkün. 18 inçlik jantlar, 2790 mm rakiplerinin önüne geçen aks mesafesini de ekleyelim.

Aracın çok fazla teknik detaylarına gelecek olursak WLTC kapsamında 106 km’ye varan elektrikli menzil sunuyor. Hibrit otomobilin toplam menzili ise 1463 kilometreye kadar ulaşıyor. Bu konuda oldukça iddialı olduğunu söylemek mümkün. Hem AC hem DC şarj modlarını destekleyen araç, hızlı şarj ile 19 dakikada %30’dan %80 şarja ulaşabiliyor.

İç tarafta da ferah ve kullanıcı dostu bir tasarımla karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Chery, buraya 24,6 inçlik ikili ekran eklemiş. 360 derece kamera, 18 gelişmiş sürücü asistanı sistemleri dikkat çeken diğer kısımlarından.

Araç hakkında paylaşılanlar bu kadar. 2024 içinde satışa sunulduğunda daha fazla detay öğrenebileceğiz. Nasıl bir fiyata sahip olacağı merak konusu.

c

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir